כמה זמן לוקח להגיע ברגל מראשון לציון לבני ברק לאדם צולע.

דואר ישראל

כמה זמן לוקח להגיע ברגל מראשון לציון לבני ברק לאדם צולע.
נכתב על ידי: אלכס לוין

המרחק בין ראשון לציון לבני ברק הוא 16.7 ק"מ . אם ניקח גבר או אישה צולעים מיוחד ומבוגרים אשר הולכים אלף מטר בשעה . ממש איטיים . ייקח להם ללכת את המרחק הזה 17 שעות . בואו נוסיף לזה שעתיים מנוחה בבית קפה באזור הבורסה אז זה ייקח להם מקסימום 19 שעות הליכה.
אם ניקח אדם צעיר ולא צולע הוא יעבור מרחק כגון זה בכ5 שעות עם מנוחה יפה באזור הבורסה באחד מבתי הקפה. ממש מרחק עצום. אבל לא יקח לו יותר מחמש שעות.
אני שולח מכתב רשום עם אישור קבלה ביד בדואר ראו את הפרטים שהדואר מספק לי .
" מידע על פריט דואר רשום: RC067595893IL
דבר הדואר האמור התקבל למשלוח בתאריך 08/07/2016 באמצעות יחידת הדואר אחוזת ראשונים אשר בראשון לציון. דבר הדואר האמור נמסר ליעדו בתאריך 17/07/2016."
לדואר לוקח עשרה ימים להגיע. כן עשרה ימים ,זה ממש נס שזה לקח רק עשרה ימים. היו פעמים שזה לקח לדואר המהולל שלנו גם 21 ימים. כן 21 ימים. זה דואר יעיל עד מאוד. מה אנו רוצים זה הדואר של הצב המת. לתפארת מדינת ישראל.
בזמנו עוד האמנתי לדואר ושלחתי כ 4 מכתבים בשילוח מהיר . כן אתה שולח את המכתב בדואר שליחים . משלם מחיר גבוהה ביותר ומבטיחים לך שלמחרת אם הבאת את המכתב עד השעה 10 בבוקר המכתב יגיע ,כן למחרת וקר המכתב יגיע. אני שלחתי את המכתבים בשעה 9 בבוקר. התוצאה הטובה ביותר 3 ימים והמכתב הגיע. התוצאה הגרועה יותר 5 ימים והמכתב מגיע. אז למה שיקרתם דואר יקר ואיטי וגרוע עד מאוד. למה אתם מרמים אותנו. לוקחים מחיר מופקע והמכתב לא מגיע . אין אמינות ואין אמון בכול מה שאתם מפרסמים. אתם לא דואר אתם פשוט שרות שאין אני רוצה לנקוב בשם כי כל שם שאתן לכם יהיה לא מספיק אמיתי וחזק.
להלן שיא השיאים. אני מזמין פריט באיביי מבקש לשלוח לי אותו בדואר רשום . אני מתגורר באותה הכתובת 20 שנים. לאחר כחודש וחצי אני מקבל מהמוכר הודעה כי הפריט הוחזר בחזרה לגרמניה מכיוון שהדואר הודיע להם כי אין כתובת כגון זאת. המוכר החזיר לי אל הכסף ומודיע לי כי זה לא המקרה הראשון והוא מפסיק לשלוח פריטים לשיראל. שלא נדבר כי לפחות 10% מהפריטים שנשלחו לי בדואר הלכו לאיבוד. זה דואר ישראל. אפילו לא הגיע לי ההודעה כי הפרי הגיע , פשוט מודיעים לשולח אין כתובת כגון זאת.
פסטיבל מספרי הסיפורים של הדואר הוא רק קצה הקרחון. תקראו את דו"ח מברק המדינה. מעניין איך פועלים מכרזי כ"א בדואר.
בדואר ישראל במתקן הדואר שברחוב אליהו איתן שבאזור התעשייה בראשון לציון החליטו לשפץ ולשדרג את מתקן המיון. הכול התרחש בערך לפני כחודש וחצי. השיפוץ והשדרוג נמשכו כששבועיים וחצי בערך. ראה איזה פלא בכול אותם שבועיים וחצי כל מי שהיה תלוי באותו מתקן מיון לא קבל חבילות . לא דואר רשום . פשוט הדואר החליט שבאותה תקופה אין כל חלוקת דואר . האזרחים שהמתינו לדברי דואר רשום או לחבילה חשובה לא כל כך עניינו את הדואר . פשוט הדואר מבלי להודיע כל הודעה הפסיק את כל הפעולות הללו . למה הם צריכים בכלל לדווח לציבור או להתחשב בו. מי אנחנו שיתנו לנו דיווח. פשוט הפסיקו את השרות ואתם יכולים פשוט לקפוץ לדואר כל הדרך לאן שרק תקצו.
הדואר שולט לנו בלוח הזמנים ומצפצף עלינו. לפני כמה ימים התקשרו אלי מהדואר ואמרו לי הגיע לך חבילה, יש לך שת אפשרויות , או שתמתין מהשעה 8.00 בבוקר עד השעה 12.00 בצהריים או מהשעה .0012 בצהריים ועד השעה 16.00אחר הצהריים . כלומר אם אתה רוצה לקבל את דבר הדואר שלך תשתעבד ותמתין לנו שעות. לא כמו שנהוג בשאר נותני השירותים שמסכמים איתם והם מתקשרים חצי שעה לפני ההגעה. לבסוף קבעתי שאאסוף את דבר הדואר במיון – דואר שליחים ברחוב אליהו איתן. רק בכדי לא לשרוף חצי יום בהמתנה לשליח.
חוויות מאיסוף דבר הדואר מדואר שליחים ברחוב אליהו איתן. הגעתי בשעות הבוקר בשעה 9.45 לדואר שליחים . לאחר חיפוש מצאתי את חדרה של הפקידה שעוסקת בכך, מכיוון שלא כל שילוט ולאחר שעברת אצל חמישה פקידים שונים ראיתי את זיוו פניה של הפקידה. נתתי לה את מספר המשלוח ,הפקידה ועוד אדם לאחר כמה דקות של חיפוש מצאו את דבר הדואר סוף סוף . אני נכנס למשרדה של הפקידה , היא גובה ממני כסף עבור שחרור המשלוח מהמכס . לאחר התשלום אני מבקש קבלה, לא עוברת שנייה ואני מיד חוטף צעקות וחשיפת שיניים זועמות נתתי לך את הקבלה . תצא מייד מהחדר שלי ומתחילה לגדף אותי. אני פונה עליה ושואל למה את צורחת עלי . היא בשלה תצא מהחדר נתתי לך קבלה. את הקבלה אני לא קבלתי. אני אומר לה למה את מספרת לי סיפורים . היא ממשיכה לצרוח ולקלל ולחשוף שיניים זועמת אתה שקרן. תצא מהחדר. אני מבקש לקבל את שמה היא מסרבת לתת לי את שמה. מגיע הפקיד שהפנה אותי אליה ומבטיח לי לתת את שמה. אבל כמובן לא נותן. מבקש לבדוק אצלי בכיסים האם הקבלה אצלי. אני מוציא את כל אשר בכיסי ואכן אין קבלה. הפקידה הבינה שהגזימה ומייד אומרת אני צועקת עליו כי אמרתי שהיא שקרנית, דבר שאינו נכון בעליל. אני מבין כי תיקוני הגרסאות שלה הולכות ומסתבכות והצרחות שלה הולכות וגוברות לקחת את החבילה והלכתי , כמובן שאת פרטי הפקידה הזועמת, הצורחת והמקללת אני לא מקבל. כאשר אני מגיע לביתי אני מתחיל לפרק את החבילה הקבלה נמצאת באחד הכיסים עם פרטי המשלוח.
אני שואל את מנכ"ל הדואר האם זה סודי ולא ניתן לקבל את פרטי הפקידה, כן רק את שמה של אותה פקידה אשר צורחת, מגרשת בצרחות לקוח מחדרה. חושפת שיניים ומקללת. או אולי מנכ"ל נכבד האם לא הגיע הזמן לבצע את וועדות מכרזי כ"א האדם ברשות הדואר עם נציגי ציבור ולא לקבל את כל מי שמקורב לשר, לוועד או חבר מביא חבר ,אני מבין שדו"ח מבקר המדינה לא יישום עד אשר לא תבוצע טלטלה אדירה והעבודה על פי נוהלי נציבות שרות המדינה אשר מתבצעת בכול משרדי הממשלה תתבצע גם ברשות הדואר . רק אז אולי אנו לא נקבל פקידות שזאבים שיצאו מהיער ארנבים לידם.
בכול משרדי הממשלה והחברות הממשלתיות כאשר יש בחירת כ"א לעבודה מתקיימת וועדה בה יושבים נציגי משרד אחר. נציג ציבור ועוד. בדואר אין נציג ציבור . למה שיהיה? . אם יהיה איך ימנו מקורבים לוועד ,מקורבים למקורב , לדוד , לאמא של הדוד עוד. האם מבקר המדינה בדק למה אין נציג ציבור במכרזי כ"א במכרזים בדואר. או שההתנהלות של הדואר בכול התחומים כה עלובה שהוא טבע בים התלונות וההתנהלות של הדואר ולא ראה גם את הפגם הזה. כאשר העובדים אומרים אחד לשני בדואר אחי זאת לא קלישאה זאת האמת כמעט כולם שם אחים . גם מבקר המדינה כותב זאת .
לא הגיע הזמן לפרק את הארגון הכושל הזה. לשלוח את כולם ללשכת התעסוקה ולמכור את הארגון הכושל הזה לגורם פרטי שגם יפעיל אותו בצורה יעילה וגם יוזיל את המחירים , או אולי להקים שלושה ארבעה ארגוני דואר שונים שיתחרו זה בזה אולי אז תבוא הגאולה למכתבים ולדברי הדואר האבודים שלנו.
הגיע הזמן לגאול את הציבור במדינת ישראל מהסבל הקשה שהדואר גורם מידי יום לאלפי המשתמשים בו . כאשר הם שולחים דבר דואר הם נכנסים למצב של רולטה רוסית . יגיע המכתב או לא יגיע. או ילך לאיבוד ,או יגיע לאחר זמן כה רב עד אשר ימרוט את עצבנו. אני בשנים האחרונות שולח רק מכתבים רשומים כך אני מבטיח שהמכתב יגיע . אומנם אחרי עשרה ימים או שבועיים אבל יגיע. עד כדי כך אין לי ולמאות אלפי אזרחים בדואר של הצב המת הזה. חבל שהמדינה ושריה וחברי הכנסת לא גואלים אותנו מההתנהלות השערורייתית הזאת ותורמים לשיפור רמת חיינו על ידי סגירת הצב המת הזה וקבורתו הסופית על ידי פירוקו ופתיחת מספר חברות דואר שיחזירו לנו את החיוך לשפתיים וישפרו לנו לפחות בתחום הזה את ההרגשה הטובה.

הוסף תגובה !

מופעל באמצעות - WordPress | התחבר | פוסטים (RSS) | תגובות (RSS) | עיצוב תבנית - wpdesigner | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט |