מאה אלף בונים חופשיים נרצחים

בונים חופשיים שואה 1

סמל שנוצר באופן מיוחד לציון שואת הבונים החופשיים בגרמניה.

הסמל נוצר על ידי אלכס  לוין

מאה אלף בונים חופשיים נרצחים

בונים ורדים

לשכת הוורדים רמת גן

מאה אלף בונים חופשיים נרצחים
נכתב על ידי: אלכס לוין
לפני כמה ימים התקיים טכס רב משתתפים זאת הפעם הראשונה במדינת ישראל לציון הירצחם של מאה אלף בונים חופשיים בין השנים 1939-1945 על ידי השלטון הנאצי בגרמניה.

צולם על ידי: אלכס  לוין

עם עליית השלטון הנאצי בגרמניה, היטלר וראשי הממשלה הנאצית בגרמניה שמו להם למטרה לחסל את ארגון הבונים החופשיים בגרמניה. לשם כך הם הוציאו את הבונים החופשיים מחוץ לחוק. כמו כן קשרו את המסדר הבונים החופשיים עם היהודים והיהדות והכריזו עליהם מלחמה בטענה שהבונים החופשיים בשיתוף יהודי גרמניה פועלים ביחד בכדי להפיל את השלטון הנאצי ואף משתפים פעולה עם ארגונים ליבראלים ואינטלקטואלים ועוד ארגונים אחרים ברחבי העולם בכדי להפיל את השלטון הנאצי של הרייך השלישי.
בראשית הדרך השלטון הנאצי ניסה לשכנע את חברי המסדר של הבונים החופשיים לפרוש מהמסדר וכי כל מי שיפרוש מהמסדר יקבל מחילה ולא יפגעו או ירדפו אותו. לאחר שהממשל הנאצי ראה כי הוא לא מצליח בדרכו להרחיק את אחי המסדר מהארגון החל במסע רדיפות שכלל מעצרים. פיטורים המוניים של הבונים החופשיים מעבודתם. התנכלות לבונים החופשיים במקומות עבודתם. הפסקת הפנסיות לפנסיונרים של האחים במסדר הבונים החופשיים. כמו כן פתח במסע הפחדה. החרמת רכוש לשכות הבונים החופשיים. החרמת הארכיונים והספריות. פריצה ללשכות של הבונים החופשיים בזמן שהתקיימו בהם הכנסים הקבועים . הפעלת כוח פיזי, מכות ועוד. לאחר שהבין כי כל מסע ההפחדה הזה לא מצליח החל במאסרים המוניים של חברי מסדר הבונים החופשיים בכול רחבי גרמניה. הובלתם של הבונים החופשיים למחנות בעבודה. למחנות ההסגר ואף למחנות ההשמדה. כך הובלו כמאה אלף בונים חופשיים להשמדה. השמדה שתועדה לפרטי פרטים על ידי השלטון הנאצי. במקביל השלטון הנאצי פתח מוזיאונים ברחבי גרמניה בהם הציג את הבונים החופשיים באור שלילי.

DSC_0044

צולם על ידי: אלכס  לוין

כמו כן ניסה דרך התערוכות הללו כולל פרסומי רחוב להבאיש את ריחם של הבונים החופשיים. על אף פעולתם הנמרצת של הנאצים נגד הבונים החופשיים ,הבונים החופשיים שהובלו ונאסרו במחנות ההשמדה הקימו בתוך המחנות לשכות של בונים חופשיים שפעלו תחת עינו הפקוחה של המרצח הנאצי במחנות. על אף התנאים הקשים הבונים החופשיים המשיכו לקיים את פעילותם בכ ארבע עשרה מחנות השמדה ומחנות ריכוז תוך כדי שהם מסכנים את חייהם עוד יותר. בסה"כ נרצחו על ידי הצורר הנאצי כמאה אלף בונים חופשיים לאורך כל התקופה בין השנים 1939-1945.
בימים האחרונים התקיים טכס מיוחד זאת הפעם הראשונה במדינת ישראל לציון רצח הבונים החופשיים על ידי הנאצים במלחמת העולם השנייה.

DSC_0065

צולם על ידי:  אלכס לוין

הטכס התקיים בלשכת הוורדים של הבונים החופשיים ברמת גן. לקראת הטכס הוקמה תערוכה עם תמונות אוטנטיות של פוסטרים וצילומים מאותה התקופה בנושא התעמולה הנאצית נגד הבונים החופשיים . כמו כן הוכן תג מיוחד על לציון רצח הבונים החופשים על ידי הצורר הנאצי. נכתבה תפילה מיוחדת לזכר הבונים החופשיים שנרצחו. בטכס הוקראו שמות כל השלכות של הבונים החופשיים בגרמניה. את הטכס פתח נשיא לשכת הבונים החופשיים דוד פרץ. את הסמל לזכרם של הנרצחים ואת התפילה המיוחדת הכין המפקח הראשון האח אלכס לוין את הטכס ליווה הנשיא הגדול של הבונים החופשיים במדינת ישראל אבי ברנס וולנטין הינס מפקד הגדול הריבוני של המועצה העליונה של הנוסח הסקוטי.

DSC_0037

DSC_0072

DSC_0054

DSC_0078

DSC_0012

התצוגה של התערוכה של הצילומים בנושא הבונים החופשיים בתקופה הנאצית ( התמונות תלויות מאחור )

DSC_0016

התצוגה של התערוכה של הצילומים בנושא הבונים החופשיים בתקופה הנאצית ( התמונות תליות מאחור)

DSC_0010

יקי לוין

כל התמונות צולמו על ידי: אלכס לוין

אלכס לוין תמונה שואה בונים

הוסף תגובה !

מופעל באמצעות - WordPress | התחבר | פוסטים (RSS) | תגובות (RSS) | עיצוב תבנית - wpdesigner | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט |