להשיג ביטול ההקפאה עוד לפני הבחירות!

 

נכתב על ידי: אליקים העצני

 

ערב הבחירות הכלליות קיבלו מיליוני בוחרים לאומיים תמונה מלאה על בגידת נתניהו ויעלון במפעל ההתנחלות, שגם אנחנו שותפים לה –  במחדל ומתוך חולשת דעת. אנחנו: המתיישבים, המועצות בהתיישבות, הגרעין הלאומי הקשה בתוך הליכוד וגם הבית היהודי, שם צדיק אחד, אורי אריאל, ניסה לנהל קרב מאסף, אבל גם הוא לא הלך עד הסוף. פה ושם דלפו כל הזמן ידיעות על הקפאת אישורי התכנון בהתיישבות, אבל דיווח שלם קיבלנו רק עכשיו, 5.12.14, מאת אריאל כהנא ב'מקור ראשון', תחת הכותרת "שקט, מקפיאים".

והנה הפרטים, והם מרים כלענה:

זה 8 חודשים וועדת התכנון העליונה במינהל האזרחי אינה מתכנסת, ולא ניתן לאשר ביו"ש תכניות בניין עיר, תכניות מתאר, מכרזים. זאת, עפ"י הנחייה ישירה של נתניהו. אפילו ההכרזה על 3000 דונם אדמות מדינה בגוש עציון, בתגובה על רצח שלושה הנערים שעשתה כל כך הרבה רעש בעולם, לא יושמה – כלומר, היתה שקרית. כתוצאה מן ההקפאה הבלתי מוכרזת הזו, תיפסק תוך שנה וחצי הבנייה ביהודה ושומרון. כהנא מונה את תירוצי נתניהו: המבצעים 'שובו אחים' ו'צוק איתן', הבחירות לקונגרס ועל הכל "הלחץ המדיני": מועצת הביטחון תחליט על הקפאה  ביו"ש ובירושלים, אמריקה לא תטיל ווטו, וידי ישראל תהיינה קשורות לנצח.

כאן יש להעיר, שהקפאה מרצון כדי למנוע הקפאה כפויה דומה למי שמתאבד כדי למנוע שיהרגו אותו. מה גם, שהחלטה כזו היא חשש רחוק, וגם לו התגשמה יש כמותה מאות, והן אותיות מתות.  החלטה כופה, המאפשרת להטיל סנקציות, היא ממש דמיונית. הלא בגיהינום המזרח-תיכוני הנוכחי, העולם החופשי ובתוכו העולם הערבי הקרוי מתון תלויים בעוצמת המבצר ששמו 'ישראל', ולא להיפך. מה גם, שלנו יש עכשיו אנרגיה משלנו, ובכלל, העולם נעשה תלוי פחות ופחות בנפט הערבי. זה עתה עברה חקיקה פה אחד בקונגרס האמריקני, המכריזה על ישראל כ-"שותף אסטרטגי ראשי של ארה"ב" ומעניקה לה פריבילגיות רבות, במיוחד בתחום הביטחוני. והעיקר: איום מועצת הביטחון תלוי מעלינו כל הזמן. אם זה מספיק כדי להקפיא את מפעל ההתנחלות, הוא לא יופשר לעולם, וכמה זמן אפשר לחנוק עד שהקורבן ימות? הווי אומר, שזה 8 חודשים מעמיד לנו נתניהו אתגר קיומי, ומה עשינו?

על כך מדווח כהנא:

מסע לחצים פומבי תוכנן ל-אחרי החגים, אבל נגנז בקול ענות חלושה. החלטות סיעת הבית היהודי להפר את המשמעת הקואליציונית ירדו מהשולחן. מועצת יש"ע נותרה חסרת אונים. וכל זה, למרות שנתניהו ויעלון אישרו לערבים באזור C 17,000 רישיונות בנייה ו-31 תכניות בינוי.

נחמה דואק  ב'ידיעות אחרונות' מה-5.12 מספרת על "מרד קטן" שהיה בבית היהודי. אורי אריאל כינס בפעם הראשונה ישיבה פנימית של 'תקומה' ודרש לדבר על ההקפאה. בנט, בתגובה, פוצץ את ישיבת הסיעה. וברקע, "גמישות מדהימה", שלפי דרור ימיני ('ידיעות', 5.12.) נתניהו גילה במו"מ עם קרי. ובכ"ז, בנט השתיק את אריאל מלזעוק על ההקפאה, שמא בגלל זה הוא לא יקבל בממשלת נתניהו הבאה את תיק הביטחון. אם כך – איך נדע שבנט לא ישתוק גם אחר כך, כדי שלא לאבד את תיק הביטחון, כפי שבוגי יעלון עושה כל הזמן?

כל מגזר דואג לעצמו. לפיד דואג למעמד הבינוני, דרעי – ומי לא? –  לחלשים, "הנגב המערבי" לוחם על האינטרסים שלו, החרדים שומרים על עצמם, ועוד ועוד. רק ההתנחלות יתומה. לאט לאט זה חדל להיות 'בון טון' לצדד בגלוי בהתנחלויות שאינן ב"גושים". כיצד קרה הדבר? פשוט: השמאל, ועימו 90% מן התקשורת, אינו חדל מלהשמיץ – והימין שותק. כך נשחקה תדמית החלוצים שהתיישבו בעומק השטח – עד דק.

ו"המתנחלים" הם שוב שק חבטות: אליהם 'הולך כל הכסף', בגללם הילדים מתחת לקו העוני.

הימין מתברך היום בכמות לא מבוטלת של כלי תקשורת, וגם שם לא צלצלו בפעמוני האזעקה. ההתנחלות, פרויקט הדגל המייחד ומאפיין את כל המחנה הלאומי, מותקפת ומושמצת וכלי התקשורת הכביכול " שלה" – עוסקים בשלל נושאים ורק מעט מאוד בהגנה על המפעל הזה, בתיאור החיים בתוכו ובמשיכת מתנחלים חדשים לחיזוקו. לא כל שכן, שלא ראינו שם זכר למלחמה נגד ההקפאה, כפי שהתקשורת האחרת יודעת להילחם בעדה.

ואיפה הן העיריות והמועצות האזוריות והמקומיות ביהודה ושומרון, שאת הצמיחה שלהן סותמים במקור, מדוע אינן נלחמות על חייהן – בכנסת, בתקשורת, בהפגנות-רחוב? והח"כים אייהם? ו'הבית היהודי', איך הוא נושא זה 8 חודשים באחריות קולקטיבית להקפאת הרבה עשרות אלפי בתים בישראל – ושותק?

כך הגענו למצב, שבבחירות הקרובות גורל היישובים בכלל אינו נושא  –  non issue, כאלו חלילה כבר נחרץ.

כהנא מביע משאלה, שהבית היהודי "בכל מתכונת שבה ירוץ, יכניס את הבנייה ביו"ש כחלק מההסכם הקואליציוני הבא." טעות. את ביטול ההקפאה חייב הבית היהודי להעמיד כבר עכשיו כתנאי להמלצה על נתניהו בפני הנשיא להרכיב את הממשלה הבאה. והואיל ועל הבטחות נתניהו אין לסמוך, יש להשיג בפועל אישורים לתכניות ולמכרזים שהצטברו במשך 8 חודשים – מיד, ל פ נ י  הבחירות.

אם לבית היהודי אין הכוח הפנימי לעמוד על הדרישה הזאת עכשיו, בל יבוא בטענות כשאחרי הבחירות ימצא עצמו מרומה, ככל מי שנתן אמון בנתניהו.

ולכן, לחברי ובוחרי הבית היהודי יעוצה העצה: לחצו על מפלגתכם לפעול עכשיו, ראו הוזהרתם!

אליקים העצני

הוסף תגובה !

מופעל באמצעות - WordPress | התחבר | פוסטים (RSS) | תגובות (RSS) | עיצוב תבנית - wpdesigner | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט |