חופש הרישוי

נכתב על ידי: ציפי  לידר

בשולי  הכותרות:  רישוי  נשק  –  ומה  עם  הטרור  מבית?  *  שביתת  הנהגים  הערבים  בירושלים  –  נורה  אדומה  *  הכל  כותרות:  פרשת  הגבלת  הבנייה  הערבית  באשקלון – ניצול  פוליטי  ציני? *  מי  מפחדת  להיות  אימא?  –  המחקר  והמגזר *

ולקינוח  פסוקו

                            ***

ראו  הוזהרתם

  בעקבות גל הטרור פורסם על הקלות בחלוקת נשק לאזרחים ולמאבטחים, שאף יוּרשו לקחת את הנשק לביתם.

  אולם עם כל ההבנה למצב הביטחוני המתוח, יש לזכור גם את הטרור מבית. למרבה הצער, היינו עדים בשנים האחרונות לניצול כלי הנשק שבידי מאבטחים ואזרחים למטרות רצח במשפחה ובסביבה. יש לבדוק אפוא היטב לא רק את כישוריו הפיזיים של נושא הנשק, אלא לא פחות את אישיותו ומצבו הנפשי, כדי להבטיח את אי מסוכנותו ולשלול אפשרות של שימוש קטלני בנשק שלא למטרות אבטחה. ראו הוזהרתם!

  לתשומת לב המשרד לביטחון פנים וחברות השמירה.

נהגים  ישראלים?

  שביתת 600 נהגי אגד הערבים בירושלים, לאות הזדהות עם הנהג התלוי, יוסף רמוני, אומרת דרשני. היא חייבת להדליק נורה אדומה בחברת אגד ובמערכת הביטחון.

  מעֵבר לשיבוש התחבורה העירונית בירושלים, דומה שהזדהות פלסטינית של נהגי ישראל, הנושאים בתעודת זהות כחולה, ושותפים לעלילת הדם האנטישמית, כאילו יהודים רצחו את הנהג הערבי  – למרות שכל הממצאים הפתולוגיים מצביעים על התאבדות – היא בלתי נסבלת, ועלולה להיות מסוכנת לציבור הנוסעים.

  ראוי  גם להאזין  לתגובתו המתלהמת של אביו של הנהג, שכינה את בנו שהיד, וקרא למחיר דמים למען פלסטין. יש לבדוק היטב את רקעם של הנהגים, כדי למנוע פיגוע אפשרי בעתיד באוטובוס ובכלל.

הכל  פוליטיקה?

  בעקבות המצב הביטחוני המעורער בארץ, הגביל ראש עיריית אשקלון, יוסי שמעוני, את עבודת פועלי הבניין הערבים בתוך מספר מוסדות חינוך לשעות מסויימות שאחרי הפעילות בהם, כדי להבטיח את שלום התלמידים ותחושת הביטחון האישי שלהם ושל משפחותיהם.

  אולם בישראל כמו בישראל, שבּה אין רגע דל מסקנדל,  כמה לא מפתיע, נוצלה ההודעה של שמעוני ניצול פוליטי ציני ודמגוגי על ידי פוליטיקאים משני עברי המתרס. כולם ניפחו את מימדי המקרה, כאילו מדובר בהפסקה מוחלטת של עבודת הבנאים הערבים. מר"צ והשמאלנים מיהרו, כמיטב המסורת, לגנות את ראש העירייה, וכינוהו גזען. מנגד הימין לא טמן אף הוא את חרצובות לשונו והצדיק את שמעוני, תוך התקפת השמאלנים.

  אז עם כל הכבוד לפוליטיקאים, המחפשים כותרות, כדאי שיהיו ניזונים מעוּבדות ולא משמועות ומהתלהמות יתר. סייג לחוכמה שתיקה זוכרים?

עניין  של  תפיסה

  החוקרת ד"ר דונת ראיינה  23 נשים, שאינן מהוות מדגם מייצג, המתנגדות לאימהוּת. עם כל הכבוד, מדובר במיעוט זניח, שאינו משקף את כלל הנשים, וזו תופעה חריגה.

  לא סוד הוא שמעֵבר ללחץ חברתי, אימהוּת היא עניין גנטי הטבוע בטבע האישה. ניתן ללמוד זאת בין היתר מהעקרות, שאינן חוסכות כל מאמץ כדי ללדת בכל מחיר. העדר התשוקה האימהית יכול לנבוע מרקע משפחתי פתולוגי או מסיבות אגואיסטיות, כפי שאמרה אחת המרואיינות שהאימהוּת גזלה ממנה את הקריירה.

  אולם מבט על נשים רבות אחרות, במיוחד במגזר החרדי והדתי, מגלה עד כמה ניתן לגדל משפחות ברוכות בכיף, בשילוב קריירה. תשאלו את העיתונאית מלי גרין, אם מאושרת ל-11 ילדים. הכל עניין של תפיסה ופרשנות.

  ולקינוח חידה. נחשו מי אמרה את המשפט הבא: "להיות סבתא הוא טייטל מכובד יותר מהתואר נשיאה". הדוברת היא לא אחרת מהגברת הראשונה של ארה"ב, הילרי קלינטון. התשובה לתופעה כבר אמרנו?

פסוקו

ליישר  קו,  גישור:  גשר  המֵישָרים

ניתוח  לייזר  נכשל :  לייזר  או  לוּזר

אבן  הורגת – יד  על  המיידים:  סיכּוּל  הסיקוּל

הוסף תגובה !

מופעל באמצעות - WordPress | התחבר | פוסטים (RSS) | תגובות (RSS) | עיצוב תבנית - wpdesigner | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט |