מוגן: לשכת הבונים החופשיים ברמת גן חוגגת יובל 50 ליסודה

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

מוגן: מאה אלף בונים חופשיים נרצחים

התוכן המבוקש מוגן בסיסמה. כדי לצפות בו, יש להזין אותה כאן:

טיול שבת וכנס משפחתי דפנה 31.07.2015 017

צילום אלכס לוין

חברתיים עאלק

נכתב על ידי: אלכס לוין

המחסר החמור בדירות במדינת ישראל ייצר מצב אבסורדי של מחירים בלתי סבירים. עליות מטאוריות במחירי הדירות עד כדי כך שזוגות צעירים ללא עזרת ההורים אם הם יכולים בכלל לעזר לא יכולים להגיע לדירה סבירה במדינת ישראל . כיום זוג צעיר צריך לשעבד את עצמו כשלושים שנים בכדי להחזיר את המשכנתאות שהוא לוקח בכדי לרכוש דירה ולא במקום מהטובים ביותר. בעקבות לחץ אדיר שהפעיל על ידי שר האוצר מר משה כחלון הבנקים הסכימו לתת הלוואות – משכנתאות של כ 90% ממחיר הדירה. המשכנתאות של הזוגות הצעירים הללו הגיעו לסכומים אדירים של כמיליון עד מיליון וחצי שקלים הפרוסים לכ25-30 שנים.

הריבית שבנק ישראל מפרסם מידי חודש עומדת בכ 01% .0 ריבית נמוכה עד מאוד. הריבית שבנקים למשכנתאות גובים מציבור הלווים אומדת על כ 3.7-4.5% בממוצע.  כלומר הבנקים מרווחים  יפה מאוד מפערי הריבית בין הריבית של בנק ישראל והריבית שהם גובים מהלויים שמשתעבדים לכל החיים לבנק. הכול כמובן באשמתה של מדינת ישראל.

מדינה שבמשך שנים רבות לא הפשירה קרקעות במחיר סביר . לא נתנה בגלל סיבות בירוקרטיות ותאוות כספים כל מחיר סביר על הקרקעות אותן מכרה לקבלנים.  המדינה ספסרה במחירי הקרקעות, המדינה לא ראתה וגם כיום לא רואה את בניה ובנותיה ממרחק שלמילימטר אחד.

הבדיחה הגדולה ביותר זה המחיר למשתכן לזוגות הצעירים ולחסרי הבית . כאשר מוצעות 100 דירות ויש כ 15000 מתמודדים או 35 דירות בעיר אחרת עם כ 7500 מתמודדים. ממש לעג לרש.

מספר הדירות להשכרה ממש מגוחך עומד על כ 500 דירות בכול רחבי המדינה. כאשר יש מחסור של כ 100.000 דירות בכול רחבי המדינה .

 המחסור בדירות הביא למחסור כבד חמור בדירות להשכרה. המדינה בתאוות הבצע שלה פשוט הזניחה את כל האוכלוסייה הנזקקת לדירות ונתנה למשכירי הדירות אפשרות להשכיר דירות שהן חורבות של ממש במחירים מופקעים .חורבות שאפילו חזירים לא היו מוכנים להתגורר שם.

הנה אותו שר אוצר מר משה  כחלון אשר אנס את הבנקים לתת משכנתאות אדירות ללא כל ערבות שאותם משתעבדים. עבדים של ממש מהרגע שלקחו סכומי עתק אלו הופכים לעבדים של הבנקים. הלוואות שמרביתם יתקשו להחזיר במשך השנים וישעבדו את כל חייהם לבנקים. אותו שר האוצר מר  משה כחלון שהוא ממונה על המפקחת על הבנקים. ממונה על בנק ישראל. הוא הקובע את הריבית שהבנקים יכולים לקחת מהלויים המשועבדים, עבדים של ממש של  הבנקים לכל ימי חייהם. הוא אישר ממש בימים אלו להעלות את הריבית של המשכנתאות שאותם עבדים חדשים של הבנקים בעוד אחוז אחד שלם. כבוד שר האוצר אחוז אחד תוספת של הריבית על משכנתא של מיליון שקלים היא תוספת של 10.000 שקלים חדשים לשנה ,כלומר החזר של עוד כ1000 שקלים לחודש של העבדים החדשים שאתה ייצרת שר האוצר מר כחלון . כן אתה ממשיך לשעבד אותם ולרוקן את כל חייהם מתוכן כי אתה הולך לאמלל אותם עד הסוף ,כן אתה שר האוצר ולא אחר.

האם שכרם של אותם עבדים שאתה ייצרת שר האוצר מר כחלון גדל החודש בעוד 1000 שקלים?  לחודש.

האם הריבית הרצחנית שהבנקים היום גובים מאותם עבדים חדשים של הבנקים . כאשר פערי הריבית שבנק ישראל מפרסם שהיא אפס אחד אחוז לשנה מול הריבית שכרגע הבנקים מלווים את אותם הכספים נע סביב ארבע חמישה אחוז היא סבירה בעינך מר שר האוצר כחולן משה ?. האם תוספת של כ 10,000 שקלים לשנה שזה עוד תוספת של כ 300,000  שקלים לכל השנים ואולי יותר כי יש ריבית דה ריבית , הכול באישורך שר אוצר שהוא עאלק חברתי. האם יש לך שר אוצר יקר עאלק חברתי איזה הסכם עם הבנקים בכדי לשעבד להרוס את אותם זוגות צעירים. האם זאת המצגת החברתית שלך מר שר האוצר עאלק חברתי. אותם בנקים חמדנים ומנהלי הבנקים שמרקיע שחקים ומגיע לסכומים אסטרונומיים ועינם נסתמה בתאוות הבצע,  בתאוות כספים בלתי מוסברת  והריבית הרצחנית שהם גובים עבור המשכנתאות עם פערים אדירים בין הריבית שבנק ישראל קבע ובין מה שהם גובים מהעבדים החדשים המשועבדים להם.

לכול אותם חברי הכנסת עאלק חברתיים האין זה מעניין אתכם העלאת אחוז אחד בריבית על המשכנתאות.  מדוע אתם ישנים?. היכן אתם? , למה בלעתם את העלאת הריבית הזאת ומילאתם את פיכם מים.  מדוע אתם שותקים? . האם יש לכם חברים בבנקים וידידים שלוחצים אתכם? . או שלשר האוצר יש ידידים כגו אלו ?  ועל כן הוא מאפשר להם לעלות את הריבית לאותם עבדים חדשים המשועבדים לבנקים בעוד אחוז אחד  לשנה שזה מסתכם בעוד  10.000 ₪ לשנה. 300,000 ₪ לכל המשכנתא ללא הריבית דה ריבית.

היכן המהומה ?הרעש? . היכן השאילתות? , אני מבין ששר האוצר המעיין חברתי . חברתי עאלק, הזוגות הצעירים העבדים החדשים אולי מעניינים אותו רק בהצהרות אבל אתם?,  אתם? חברי הכנסת החברתיים , או אולי עאלק חברתיים .

חבר הכנסת שמולי היכן אתה? או שאתה יישן בעמידה. חבר הכנסת דב חנין אני מבין שאתה לא עוסק בכך למה מעניינת השאלה? .היכן הגבת חברת הכנסת שרכבה על הנושא סתיו שפיר שנכנסה לכנסת בזכות המאבק הגדול לפני מספר שנים האם כניסתך לכנסת עיוורה  את עינייך ? חיליק בר ואיתן כבל היכן אתם או שאתם עסוקים יותר במאבקים במפלגת העבדה.  היכן כל שאר חברי הכנסת שמצהירים שהם חברתיים ושותקים כאשר בנק ישראל ושר האוצר משה כחלום נותנים יד לעושק הזה של הזוגות הצעירים. אני מבין  חברי הכנסת הנכבדים הצהרות לחוד ומעשים לחוד.

כמה זמן לוקח להגיע ברגל מראשון לציון לבני ברק לאדם צולע.

דואר ישראל

כמה זמן לוקח להגיע ברגל מראשון לציון לבני ברק לאדם צולע.
נכתב על ידי: אלכס לוין

המרחק בין ראשון לציון לבני ברק הוא 16.7 ק"מ . אם ניקח גבר או אישה צולעים מיוחד ומבוגרים אשר הולכים אלף מטר בשעה . ממש איטיים . ייקח להם ללכת את המרחק הזה 17 שעות . בואו נוסיף לזה שעתיים מנוחה בבית קפה באזור הבורסה אז זה ייקח להם מקסימום 19 שעות הליכה.
אם ניקח אדם צעיר ולא צולע הוא יעבור מרחק כגון זה בכ5 שעות עם מנוחה יפה באזור הבורסה באחד מבתי הקפה. ממש מרחק עצום. אבל לא יקח לו יותר מחמש שעות.
אני שולח מכתב רשום עם אישור קבלה ביד בדואר ראו את הפרטים שהדואר מספק לי .
" מידע על פריט דואר רשום: RC067595893IL
דבר הדואר האמור התקבל למשלוח בתאריך 08/07/2016 באמצעות יחידת הדואר אחוזת ראשונים אשר בראשון לציון. דבר הדואר האמור נמסר ליעדו בתאריך 17/07/2016."
לדואר לוקח עשרה ימים להגיע. כן עשרה ימים ,זה ממש נס שזה לקח רק עשרה ימים. היו פעמים שזה לקח לדואר המהולל שלנו גם 21 ימים. כן 21 ימים. זה דואר יעיל עד מאוד. מה אנו רוצים זה הדואר של הצב המת. לתפארת מדינת ישראל.
בזמנו עוד האמנתי לדואר ושלחתי כ 4 מכתבים בשילוח מהיר . כן אתה שולח את המכתב בדואר שליחים . משלם מחיר גבוהה ביותר ומבטיחים לך שלמחרת אם הבאת את המכתב עד השעה 10 בבוקר המכתב יגיע ,כן למחרת וקר המכתב יגיע. אני שלחתי את המכתבים בשעה 9 בבוקר. התוצאה הטובה ביותר 3 ימים והמכתב הגיע. התוצאה הגרועה יותר 5 ימים והמכתב מגיע. אז למה שיקרתם דואר יקר ואיטי וגרוע עד מאוד. למה אתם מרמים אותנו. לוקחים מחיר מופקע והמכתב לא מגיע . אין אמינות ואין אמון בכול מה שאתם מפרסמים. אתם לא דואר אתם פשוט שרות שאין אני רוצה לנקוב בשם כי כל שם שאתן לכם יהיה לא מספיק אמיתי וחזק.
להלן שיא השיאים. אני מזמין פריט באיביי מבקש לשלוח לי אותו בדואר רשום . אני מתגורר באותה הכתובת 20 שנים. לאחר כחודש וחצי אני מקבל מהמוכר הודעה כי הפריט הוחזר בחזרה לגרמניה מכיוון שהדואר הודיע להם כי אין כתובת כגון זאת. המוכר החזיר לי אל הכסף ומודיע לי כי זה לא המקרה הראשון והוא מפסיק לשלוח פריטים לשיראל. שלא נדבר כי לפחות 10% מהפריטים שנשלחו לי בדואר הלכו לאיבוד. זה דואר ישראל. אפילו לא הגיע לי ההודעה כי הפרי הגיע , פשוט מודיעים לשולח אין כתובת כגון זאת.
פסטיבל מספרי הסיפורים של הדואר הוא רק קצה הקרחון. תקראו את דו"ח מברק המדינה. מעניין איך פועלים מכרזי כ"א בדואר.
בדואר ישראל במתקן הדואר שברחוב אליהו איתן שבאזור התעשייה בראשון לציון החליטו לשפץ ולשדרג את מתקן המיון. הכול התרחש בערך לפני כחודש וחצי. השיפוץ והשדרוג נמשכו כששבועיים וחצי בערך. ראה איזה פלא בכול אותם שבועיים וחצי כל מי שהיה תלוי באותו מתקן מיון לא קבל חבילות . לא דואר רשום . פשוט הדואר החליט שבאותה תקופה אין כל חלוקת דואר . האזרחים שהמתינו לדברי דואר רשום או לחבילה חשובה לא כל כך עניינו את הדואר . פשוט הדואר מבלי להודיע כל הודעה הפסיק את כל הפעולות הללו . למה הם צריכים בכלל לדווח לציבור או להתחשב בו. מי אנחנו שיתנו לנו דיווח. פשוט הפסיקו את השרות ואתם יכולים פשוט לקפוץ לדואר כל הדרך לאן שרק תקצו.
הדואר שולט לנו בלוח הזמנים ומצפצף עלינו. לפני כמה ימים התקשרו אלי מהדואר ואמרו לי הגיע לך חבילה, יש לך שת אפשרויות , או שתמתין מהשעה 8.00 בבוקר עד השעה 12.00 בצהריים או מהשעה .0012 בצהריים ועד השעה 16.00אחר הצהריים . כלומר אם אתה רוצה לקבל את דבר הדואר שלך תשתעבד ותמתין לנו שעות. לא כמו שנהוג בשאר נותני השירותים שמסכמים איתם והם מתקשרים חצי שעה לפני ההגעה. לבסוף קבעתי שאאסוף את דבר הדואר במיון – דואר שליחים ברחוב אליהו איתן. רק בכדי לא לשרוף חצי יום בהמתנה לשליח.
חוויות מאיסוף דבר הדואר מדואר שליחים ברחוב אליהו איתן. הגעתי בשעות הבוקר בשעה 9.45 לדואר שליחים . לאחר חיפוש מצאתי את חדרה של הפקידה שעוסקת בכך, מכיוון שלא כל שילוט ולאחר שעברת אצל חמישה פקידים שונים ראיתי את זיוו פניה של הפקידה. נתתי לה את מספר המשלוח ,הפקידה ועוד אדם לאחר כמה דקות של חיפוש מצאו את דבר הדואר סוף סוף . אני נכנס למשרדה של הפקידה , היא גובה ממני כסף עבור שחרור המשלוח מהמכס . לאחר התשלום אני מבקש קבלה, לא עוברת שנייה ואני מיד חוטף צעקות וחשיפת שיניים זועמות נתתי לך את הקבלה . תצא מייד מהחדר שלי ומתחילה לגדף אותי. אני פונה עליה ושואל למה את צורחת עלי . היא בשלה תצא מהחדר נתתי לך קבלה. את הקבלה אני לא קבלתי. אני אומר לה למה את מספרת לי סיפורים . היא ממשיכה לצרוח ולקלל ולחשוף שיניים זועמת אתה שקרן. תצא מהחדר. אני מבקש לקבל את שמה היא מסרבת לתת לי את שמה. מגיע הפקיד שהפנה אותי אליה ומבטיח לי לתת את שמה. אבל כמובן לא נותן. מבקש לבדוק אצלי בכיסים האם הקבלה אצלי. אני מוציא את כל אשר בכיסי ואכן אין קבלה. הפקידה הבינה שהגזימה ומייד אומרת אני צועקת עליו כי אמרתי שהיא שקרנית, דבר שאינו נכון בעליל. אני מבין כי תיקוני הגרסאות שלה הולכות ומסתבכות והצרחות שלה הולכות וגוברות לקחת את החבילה והלכתי , כמובן שאת פרטי הפקידה הזועמת, הצורחת והמקללת אני לא מקבל. כאשר אני מגיע לביתי אני מתחיל לפרק את החבילה הקבלה נמצאת באחד הכיסים עם פרטי המשלוח.
אני שואל את מנכ"ל הדואר האם זה סודי ולא ניתן לקבל את פרטי הפקידה, כן רק את שמה של אותה פקידה אשר צורחת, מגרשת בצרחות לקוח מחדרה. חושפת שיניים ומקללת. או אולי מנכ"ל נכבד האם לא הגיע הזמן לבצע את וועדות מכרזי כ"א האדם ברשות הדואר עם נציגי ציבור ולא לקבל את כל מי שמקורב לשר, לוועד או חבר מביא חבר ,אני מבין שדו"ח מבקר המדינה לא יישום עד אשר לא תבוצע טלטלה אדירה והעבודה על פי נוהלי נציבות שרות המדינה אשר מתבצעת בכול משרדי הממשלה תתבצע גם ברשות הדואר . רק אז אולי אנו לא נקבל פקידות שזאבים שיצאו מהיער ארנבים לידם.
בכול משרדי הממשלה והחברות הממשלתיות כאשר יש בחירת כ"א לעבודה מתקיימת וועדה בה יושבים נציגי משרד אחר. נציג ציבור ועוד. בדואר אין נציג ציבור . למה שיהיה? . אם יהיה איך ימנו מקורבים לוועד ,מקורבים למקורב , לדוד , לאמא של הדוד עוד. האם מבקר המדינה בדק למה אין נציג ציבור במכרזי כ"א במכרזים בדואר. או שההתנהלות של הדואר בכול התחומים כה עלובה שהוא טבע בים התלונות וההתנהלות של הדואר ולא ראה גם את הפגם הזה. כאשר העובדים אומרים אחד לשני בדואר אחי זאת לא קלישאה זאת האמת כמעט כולם שם אחים . גם מבקר המדינה כותב זאת .
לא הגיע הזמן לפרק את הארגון הכושל הזה. לשלוח את כולם ללשכת התעסוקה ולמכור את הארגון הכושל הזה לגורם פרטי שגם יפעיל אותו בצורה יעילה וגם יוזיל את המחירים , או אולי להקים שלושה ארבעה ארגוני דואר שונים שיתחרו זה בזה אולי אז תבוא הגאולה למכתבים ולדברי הדואר האבודים שלנו.
הגיע הזמן לגאול את הציבור במדינת ישראל מהסבל הקשה שהדואר גורם מידי יום לאלפי המשתמשים בו . כאשר הם שולחים דבר דואר הם נכנסים למצב של רולטה רוסית . יגיע המכתב או לא יגיע. או ילך לאיבוד ,או יגיע לאחר זמן כה רב עד אשר ימרוט את עצבנו. אני בשנים האחרונות שולח רק מכתבים רשומים כך אני מבטיח שהמכתב יגיע . אומנם אחרי עשרה ימים או שבועיים אבל יגיע. עד כדי כך אין לי ולמאות אלפי אזרחים בדואר של הצב המת הזה. חבל שהמדינה ושריה וחברי הכנסת לא גואלים אותנו מההתנהלות השערורייתית הזאת ותורמים לשיפור רמת חיינו על ידי סגירת הצב המת הזה וקבורתו הסופית על ידי פירוקו ופתיחת מספר חברות דואר שיחזירו לנו את החיוך לשפתיים וישפרו לנו לפחות בתחום הזה את ההרגשה הטובה.

היחלצו בשביל שחרור ארצנו

מסמך של הווועד הזמני _0001

השימוש ופרסום הכרזה אסור בהחלט. הכרזה היא בבעלותו המלאה של אלכס לוין ומוגנת בזכויות קניין רוחני
כל שימוש או העתקה וצילום מפר זכויות יוצרים. וזכויות בעלים , העותק היחידי של אותה כרזה היא בבעלותו הבלעדית של אלכס  לוין

היחלצו בשביל שחרור ארצנו

נכתב על ידי: אלכס  לוין

מסמך נדיר שהתגלגל לידי שהופץ על ידי הוועד הזמני שהוקם באופן אקראי על יד י גוף  לא מוכר  ממש זמן קצר לפני הפלישה של הבריטים לארץ ישראל בשנת 1917. והנמצא בבעלותי. הקורא להקמת גדוד פרשים לשחרור ארץ ישראל מיד השלטון העותומאני ששלו בארץ ישראל.

המסמך שנחתם על ידי הוועד הזמני של מתנדבי הפרשים העבריים . גוף קטן קיקיוני ולא ידוע, אבל ידוע בקרב הקהילה היהודית בארץ ישראל באותה תקופה אשר מנסה להסתיר ולא לפרסם יותר מידי פרטים על עצמו מפני הפחד מהשלטון של האימפריה העותומאנית אשר שולטת באותה תקופה על שטחי ארץ ישראל .

אותו הוועד  הזמני מנסה לגייס יהודים תושבי ההתיישבות היהודית באותה תקופה לגדוד פרשים עבריים אשר ישחררו את ארץ ישראל מידי השלטון העותומאני.

הקריאה "  היחלצו בשביל שחרור ארצנו" ……..

" קחו נא אתם חלק בפתרון החלום "  בתוך מחול  הדמים של האנושות  שעמנו משתתף בו במידה מרובה " ……

כמה רומנטיות יש בקריאה כגון זאת כמה תמימות. תמימות שקומץ יהודים פרשים יוכלו לאימפריה העותומאנית

 יוצאת אז קריאה " מלחמה בעד עמנו וערי אלוהינו" " נהיה לחבר במלחמת הגאולה לעם היותר אדיר והיותר אדיב שבכתבי העם הבריטי הגדול. חבר בצחצוח החרבות בשעת הגאולה וחבר בכתיתת החרבות לאיתים אחרי הגאולה. "

למה היושבים בארץ ישראל יוכלו לעמוד במשימה ??

" צעירי המושבות  היודעים מילדותם להשתמש בסוסים ועל הרכיבה הנאותה . אנו מסדרים בשביל הגדוד של הפרשים שיהיו הראשונים להביא את בשורת הגאולה להשומרון והגליל . תקוותנו  החזקה שבראש הגדוד יעמוד בנו של החולם הגדול הברון רוטשילד. " הם כבר ממנים את בנו של הברון רוטשילד לעמוד בראש הגדוד מבלי להיוועץ איתו או לקבל את הסכמתו.

אז באה הקריאה הדרמטית ביותר " אחינו הצעירים  בחיי עם המצפה לגאולה יש רגעים  גדולים . רגעים בודדים שבהם נתנת לו האפשרות להקים את ביתנו הלאומי. בשביל עמנו הגיע עכשיו רגע גדול כזה. נא אחים . לבלי להזניחו. ….."

הסיום הדרמאטי " אחינו הצעירים שכינת ארצנו מתפלשת בעפר ומורידה  דמעות עלינו קומו והוכיחו לה  שראויים אנו לגאולה. "

הכרוז הזה שהודפס הופץ במספר עותקים קטן ומוגבל במספר מקומות ישוב כמובן שלא נתן כל אפקט. על פי הידוע לי ועל פי בדיקותיי שנעשו לא רק שלא נתן הכרוז כל אפקט האלו שרצו להתנדב לא ידעו להיכן לפנות כי הכתובת לא פורסמה על ידי מפיצי הכרוז מפחד מהשלטון העותומאני. הרומנטיקה והרצון לגאולה ולמדינה יהודית זועק מהכרוז אבל מכיוון שתפוצתו לא הייתה יותר ממספר  כרוזים בודדים וכן בגלל המספר הקטן של היושבים בארץ ישראל הנושא לא תפש כל תאוצה .

  הדבר המעניין מבלי שמפיצי הכרוז ידעו עליו באותה תקופה אוולין דה רוטשילד התגייס ‏עם מתנדבי רגימנט הפרשים של מחוז בקינגהמשייר – ה"בַּאקס" הוא קבל דרגת קפטן (המקבילה לדרגת  סרן ) וייצא עם הגדוד למצריים במלחמת העולם הראשונה במסגרת המלחמה של האימפריה הבריטית באימפריה העותומאנית במלחמת העולם האשונה. הוא נפצע בקרב בשנת 1915 ולאחר שהחלים המפציעה חזר לתפקד כקצין בחייל הפרשים הבריטי ובקרב על מע'אר שליד הישוב גדרה בשנת 1917 תוך כדי הסתערות על עמדות של הצבא התורכי הוא נפל מהסוס עליו רכב נפצע פצעים קשים ופונה לבית החולים בקהיר שבמצריים אך כעבור ארבעה ימים הלך לעולמו. בתחילה נקבל במצריים אך לאחר הליך לא קצר הועבר לקבורה בבית העלמין הישן בראשון לציון  . מקום ראוי לבקר בו ולספוג מעט היסטוריה של ארץ ישראל בראשיתה.

השימוש ופרסום הכרזה אסור בהחלט. הכרזה היא בבעלותו המלאה של אלכס לוין ומוגנת בזכויות קניין רוחני

כל שימוש או העתקה וצילום מפר זכויות יוצרים. וזכויות בעלים , העותק היחידי של אותה כרזה היא בבעלותו הבלעדית של אלכס  לוין

 

 

היהפוך דוכס למלך?

נכתב על ידי: אורי אבנרי

ביום שני החליטה הכנסת ה-19 להחזיר את נפשה לבורא, פחות משנתיים אחרי שנולדה. לרבים מחבריה זה היה יום עצוב, מעין חאראקירי פוליטי. אין להם סיכוי להיבחר מחדש. אחדים מהם כל-כך אלמונים, שאינני מכיר עד היום את שמותיהם או את פניהם.

למחרת התפוצצה פצצה טלוויזיונית. ערוץ 10 – שהוא מעט יותר ליברלי משני המתחרים – פירסם את התוצאות של סקר מהיר, שערך אחד המומחים המכובדים במקצוע.

התוצאות היו מפתיעות.

התוצאה הראשונה הייתה שמפלגת-העבודה, אחרי שהתאחדה עם "התנועה" של ציפי ליבנה בגוש-בחירות, תהיה המפלגה הגדולה ביותר בכנסת הבאה.

הציבור נדהם. מה? מפלגת-העבודה? זו שהכול היו בטוחים שהיא כבר מתה מוות קליני?

זה, כמובן, רק הסקר הראשון. עד ליום הבחירות, ב-17 במארס 2015, עוד יהיו הרבה סקרים. בכל זאת הייתה לתוצאה שלו השפעה רבה. (היא אושרה בינתיים על-ידי סקרים נוספים.)

תוצאה שנייה הייתה שהליכוד, במקום השני, יקבל בדיוק אותו מספר הקולות אם יעמוד בראשו בנימין נתניהו או גדעון סער, שאמור היה להתייצב מולו (אך ביטל בינתיים את מועמדותו). סער הוא פוליטיקאי חסר-הילה. כשר הפנים הוא הצטיין בעיקר ברדיפת מבקשי-המקלט האפריקאים חסרי-המגן.

הייתכן? נתניהו הגדול, "המלך ביבי" של השבועון "טיים", חדל מלהיות אשף מושך-קולות?

יאיר לפיד, גיבור הבחירות האחרונות, מצטמק למחצית משקלו. כמו הקיקיון בספר יונה, "שבן-לילה היה ובן-לילה אבד".

אך הסנסציה האמיתית של הסקר הייתה תוצאה אחרת: אמנם נתניהו עדיין עומד בראש רשימת המועמדים לראשות-הממשלה, אך מנהיג מפלגת-העבודה, יצחק הרצוג, התקרב אליו עד כדי כך שנוצר למעשה תיקו.

לפני חודש בלבד, תוצאה כזאת הייתה מעוררת גיחוך. לנתניהו היה יתרון ענק על פני כל הגמדים בסביבה. החכמה העממית אמרה ש"אין אף אחד אחר".

עכשיו יש הרצוג. הרצוג! הרצוג?

פירוש השם הגרמני הרצוג הוא דוכס. יצחק, שהכול קוראים לו בוז'י (שם שנתן לו אמו כשהיה קטן) הוא באמת בעל מוצא אריסטוקראטי.

סבו, יצחק אייזק הרצוג (שעל שמו נקרא, כמנהג היהודים) היה הרב הראשי של אירלנד. שמו הלך לפניו, ועל כן נקרא לכהן כרב האשכנזי הראשי בפלסטינה המנדטורית. הוא נחשב (יחסית) לליברלי.

בנו, חיים, למד באנגליה, הצטיין באיגרוף והתגייס לצבא הבריטי במלחמת-העולם השנייה. שם תרגמו את השם "חיים" לאנגלית וקראו לו "ויויאן". הוא שירת כקצין-מודיעין במצריים כאשר פגש באורה אמבש, הבת של משפחה יהודית-מצרית עשירה.

שתי בנות אמבש נשלחו בשבתות לבית-הכנסת כדי לצוד קצינים יהודים בצבא הבריטי, ולהזמין אותם לסעודת-השבת של המשפחה. באחת השבתות הן לכדו שניים: חיים הרצוג ואבא אבן. הן נישאו להם.

במלחמת תש"ח השתתף חיים הרצוג ביצירת אגף-המודיעין של הצבא העברי החדש. ברבות הימים עלה לדרגת אלוף והפך לראש אמ"ן. כאשר פרש מהצבא הקים משרד עורכי-הדין, אחד הגדולים והעשירים במדינה.

אך את התהילה רכש חיים הרצוג ערב מלחמת ששת-הימים, כשהארץ כולה נתפסה לחרדה, והיו גם מי שדיברו על שואה שנייה. הרצוג דיבר אל הציבור מעל גלי הרדיו. פרשנותו היומית הרגיעה את המאזינים בסגנונה הכן והמפוכח, כאשר תיאר את הסכנה ללא התלהמות וללא הגזמה.

הציבור הכיר לו תודה והוא נבחר לנשיא המדינה. בתפקיד זה נהג יותר כבריטי מאשר כישראלי. לדוגמה: בתקופה שבה כל ראשי הממסד החרימו אותי, הופתעתי לקבל הזמנה לסעודה פרטית איתו במשכן הנשיא. הייתה לנו שיחה נעימה, בלי נושא מיוחד. הוא פשוט רצה להכיר אותי.

ניצלתי את ההזדמנות כדי לבקש ממנו להתערב בסידורי-הביטחון בנתב"ג, שם נהגו (ונוהגים גם עכשיו) להפלות את האזרחים הערביים בצורה גסה ולערוך להם בדיקות משפילות. הוא הבטיח לנסות, אך הדבר לו צלח, כנראה.

אגב, הייתה לי חוויה דומה עם אחיו, יעקוב הרצוג. האח, שכיהן כמנכ"ל משרד ראש-הממשלה, נחשב לחכם שבין שני האחים. הוא הזמין אותי לארוחה פרטית במלון "הילטון". כמו עכשיו הטפתי אז לפיתרון שתי-המדינות, פיתרון שנדחה בתוקף על-ידי ממשלת-ישראל ושאר הממשלות בעולם. במהלך הארוחה חקר אותי יעקוב הרצוג לפרטי-הפרטים של הפיתרון. הידברות כזאת גם איש-אופוזיציה רדיקלי אינה מקובלת בארץ. זה מקובל יותר באנגליה.

יצחק הרצוג שירת גם הוא באמ"ן לפני שהתמנה למזכיר הממשלה. כמו אביו הצטרף למפלגת-העבודה. הוא נבחר לכנסת ושירת כשר במשרדים אחדים שלא מן השורה הראשונה.

הרצוג, הנראה הרבה יותר צעיר מ-54 שנותיו, הוא בעל מבנה גוף עדין, עיניים כחולות ועור בהיר. הוא נראה יותר בריטי מאשר ישראלי. דיבורו נעים, לשונו מתונה ואין לו אויבים. הוא ההיפך מהפוליטיקאי הישראלי המצוי.

הוא הפתיע את כולם כאשר ניצח במאבק על תפקיד יו"ר המפלגה. יריבתו, שלי יחימוביץ, היא לוחמנית, בוטה, לפעמים צורמת, סוציאליסטית אדוקה, שלא איכפת לה לדרוך על בהונות חבריה. היא הרגיזה עמיתים רבים מדי והפסידה בהצבעה. בוז'י הפך ליו"ר המפלגה ובאופן אוטומטי גם ל"ראש האופוזיציה", תואר ומעמד המוענקים לראש המפלגה הגדולה ביותר מחוץ לקואליציה הממשלתית.

(אחת ממהתלות הפוליטיקה: הרצוג היה אמור לאבד את התואר הזה – וכל ההטבות הכרוכות בו – כאשר פיטר נתניהו את לפיד, העומד בראש סיעה גדולה יותר מזו של הרצוג. אך מכיוון שהכנסת התפזרה, לפיד לא ירש את התואר.)

כשנבחר הרצוג לתפקיד יו"ר המפלגה לא התמהמה והכריז שהוא מועמד לתפקיד ראש-הממשלה. ההכרזה התקבלה בחיוך סלחני.

עכשיו, בפעם הראשונה, נדמה שזה אפשרי. בהחלט לא ודאי. אבל הבלתי-אפשרי הפך לאפשרי.

זוהי מהפכה בפני עצמה.

בשנים האחרונות חזרה התקשורת באופן כפייתי על ההכרזה שהשמאל גמור, מת, ז"ל. הפרשנים, וביחיד השמאלנים שבהם, המטירו דברי לעג ובוז על אנשי השמאל שנותרו. מסכנים. "הזויים". לא רואים מה קורה סביבם. חיים באשליות. שורקים באפילה הגוברת.

ופתאום יש סיכוי – סיכוי רחוק, אך בכל זאת סיכוי – שהשמאל יחזור לשלטון.

למה מה? מה קרה?

ההסבר הקל ביותר הוא שלציבור נמאס מביבי. לביבי קל מאוד להימאס. עובדה, זה כבר קרה לו פעם. ואשתו, שרה'לה, אינה עוזרת.

אך לי נדמה שהסיבה עמוקה הרבה יותר. הרי הסקר מראה שהליכוד לא יעלה אם יוחלף נתניהו במועמד אחר. האם איבד הליכוד את כוח-המשיכה שלו?

שני גורמים תורמים לכך.

ראשית, משה כחלון. עד לא מכבר היה מנאמני הליכוד, אהוב על עמיתיו. פתאום נטש את המפלגה, בלי שפירט את הסיבה לכך.

לפני כן, בתפקידו כשר-התקשורת, זכה כחלון פתאום לפופולאריות עצומה. הוא התעמת עם הטייקונים של הסלולר, שבר את המונופול שלהם, גרם לתחרות והוריד את המחירים לחצי. מאחר שקשה לדמיין צעיר וצעירה ישראליים בלי סלולר דבוק לאוזן, הפך השר בן-לילה לגיבור עממי.

כחלון, הצעיר רק בחודשיים מהרצוג, הקים עכשיו מפלגה חדשה, שתיקרא "כולנו". אף שאין לה עדיין מועמדים, הסקר מעניק לה כבר 10 מנדטים, שבאו בעיקר מהליכוד.

יש לזה משמעות אדירה. ראשית, ציבור-הבוחרים הבסיסי של הליכוד מורכב בעיקר ממזרחים, למרות שמנחם בגין, בנימין נתניהו וחבריהם היו והינם ברובם אשכנזים. לעומת זאת, כחלון הוא מזרחי שבמזרחים. הוריו באו מטריפולי שבלוב, יש להם שבעה ילדים. משה גדל בגבעת-אולגה, רחוק מקיסריה.

אין משימה חשובה יותר מאשר שבירת האחיזה שיש לליכוד בציבור המזרחים. מה גם שכחלון מביא לדוגמה את מנחם בגין "שוויתר על שטחים אדירים למען השלום עם מצריים." מפלגתו, "ליכוד מתון" לדבריו, עשויה לשבור את מאזן-הכוחות בין הימין והשמאל-מרכז. וזה הרי מה שקובע.

הגורם השני להיחלשות הליכוד: המפלגה הימנית-קיצונית והלאומנית-משיחית (ויש האומרים הפאשיסטית) של נפתלי בנט גוזלת גם היא קולות מהליכוד. בנט, איש חלקלק, ידידותי, בעל הכיפה הקטנה ביותר בעולם, מושך גם קולות חילוניים.

בדרך כלל נתון המפתח לקואליציה בידי החרדים. הם מהווים את לשון-המאזניים. מכיוון שלא איכפת להם לא מהימין ולא מהשמאל, והם דואגים רק לעצמם, הם יכולים לבחור בין השניים.

במשך הרבה זמן הם היו בעלי-הברית של מפלגה-העבודה (מפא"י). זה כמה עשורים הם שותפים אוטומטיים של הימין. אחרי הבחירות האחרונות נתניהו זרק אותם למען יאיר לפיד החילוני-קיצוני. עכשיו הם מוכנים לנקמה. מאחר שהרצוג הוא נכדו של רב ראשי, הוא כשר.

הרצוג נחל את ההישג הגדול הראשון שלו במערכת-הבחירות הנוכחית כאשר חבר לציפי לבני. הוא הסכים לרוטציה, למרות שזאת הייתה דרישה מוגזמת מאוד. בכך הוכיח שהוא פוליטיקאי חכם, המסוגל לוותר על האגו. עכשיו עליו לשמור על המומנטום ולכרות בריתות דומות – אם אפשר – עם לפיד, כחלון ומרצ. אם יצליח בבחירות, עליו להושיט יד לחרדים ולערבים.

לפני שבוע שרטטתי את החזון הזה. השבוע התקדם החזון בצעד קטן אך משמעותי לקראת הגשמתו.

האם דוכס יכול להפוך למלך? ההיסטוריה מראה שזה בהחלט יכול לקרות.

יש לו אחות

נכתב על ידי: ציפי  לידר

בשולי  הכותרות:  הכסאות  המוזיקליים  של  לבני  *  ח"כינו  נבחרי  העם  או  מובחרי  העם?  *  יאיר  המנותק  *  רואים  זול   *  לא  לטקסטים  אלימים  *  יחי  ההבדל  הקטן  *  ולקינוח  פסוקו

                               ***

אין  עתיד

  אחרי שיאיר לפיד פירק את החבילה ונפרד מה'אח' נפתלי בנט, מתברר שיש לו אחות. אז קַבלו את האחות החדשה ציפי לבני, שעימה לפיד מנהל מגעים לברית חדשה. ומה הפלא? כמוה ג'וניור לפיד נטול אידיאולוגיה ונדבק לכיסא בכל מחיר.

  אולי הציבור בעל זיכרון קצר, אולם לבני בתוך תקופה קצרה, יחסית, נדדה מהליכוד למפלגת קדימה המושחתת, שבראשה עמדה, ולא הצליחה להרכיב ממשלה. עם כישלון המפלגה שבראשותה הקימה את 'התנועה' המתפרקת, ולאחרונה אף ניסתה לחבור למפלגת העבודה (אתם קוראים נכון). האם זו אותה ציפי לבני ממפלגת חירות השורשית? האם היא מביאה את שורת כישלונותיה לפוליטיקה הישנה?

  אומנם לבני, בניגוד לטירון הכלכלי והפוליטיקאי הקטן, יאיר לפיד, המתיימר לכבוש את ראשות הממשלה, היא חיה פוליטית ותיקה ומנוסה, אך עם עוּבדות בלתי מזהירות אי אפשר להתווכח. על הציבור להיזהר שלא להילכד בקסמי הדמגוגיה הרטורית שלה.

מובחרי  העם?

  כאילו לא די במשכורות העתק וההטבות המפליגות, שמהן נהנים חברי הכנסת לכל חייהם (שרק בגללן שווה להיות חַ"כ), הם מקבלים גם כספי מימון מפלגות, העולה למשלם המיסים הישראלי כסף רב.

  אז ככה: כל ח"כ (!) מקבל לכיסו למעלה מ60 אלף שקל לחודש לצורך פעילותו המפלגתית, ולמימון הבחירות, תחזיקו חזק, הוא מקבל למעלה ממיליון שקל, לא פחות. כאילו אין שכבות חלשות בעם, עוני, מצוקת דיור, גרעונות כבדים במשרדי הממשלה. מנותקים כבר אמרנו? סטנדרטים של בזבוז  – זה המודל הפרלמנטרי לציבור שלא גומר את החודש? האם הכנסת הפכה לכספומט? והאם אלה נציגים נבחרי העם או מובחריו, כפי שנראה? מדוע אין ועדה כלכלית חיצונית שתקבע קריטריונים אובייקטיביים לקופת הח"כים?

מי  המנותק?

  יאיר לפיד מצביע שוב ושוב בנאומי הבחירות שלו על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כמנותק. מעניין מי מדבר. נראה שהפוסל ב'בוס', בראש ובראשונה במומו שלו פוסל. לפיד, שהתגלה במהלך כהונתו בתפקיד שר אוצר, כטירון כלכלי, ולא פחות כפוליטיקאי כושל, מתגלה כמגלומן חסר מעצורים. גם אחרי כישלונותיו בקדנציה הנוכחית של הממשלה, הוא לא מסתיר את כוונותיו המיניסטריאליות, ומתיימר, כפי שהצהיר, לכבוש את ראשות הממשלה. אתם שומעים טוב?

  ראוי לקוות שהציבור החכם, בניגוד ללפיד, כן ילמד מטעויותיו במערכת הבחירות הקודמת, וידע להעניק מנדטים וכוח אלקטורלי למועמד הראוי,  שישכיל להיטיב עם העם ולדאוג לרווחתו וליציבות  הממשלה. ובא לציון גואל.

ה'קופיקס'  של  המשקפיים

   המהפכה הצרכנית, שחוללה רשת קופיקס, באה לידי ביטוי לא רק בשוק הקפה, שהחל למכור קפה ומאפה ב- 5 שקלים לכל דורש. מתברר שסכום זה כבר הפך לסמל, וגם ברשתות המזון הלוגו "הכל עשר" (10שקלים כמובן) החל לפַנות מקום ל'חמישייה הפותחת' – מוצרי מזון וניקיון שנמכרים במחיר אחיד ונוח לכיס – 5 שקלים בלבד. וכך המהפכה, שהתרחבה גם לסוּפֶּרים, בזכות התחרות המבורכת בענף, זכתה לכינוי 'סוּפּר חמש".

  אלא נראה שהמהפכה לא עצרה כאן, והגיעה, לא תאמינו, גם לתחום האופטיקה. זאת בהנחה שמשקפיים גם הם מהווים מוצר צריכה, ואינם עוד בגדר מותרות. הסנונית הראשונה החלה ביוזמה ברוכה של אחת הרשתות בענף, שהוזילה את מחירי המשקפיים לצרכנים עד גיל 18, בשיתוף עם קופת חולים, למחיר רצפה של 5 שקלים בלבד. יש רק לקוות שזו תהיה יריית הפתיחה להוזלה דרסטית בשוק גם ברשתות האופטיקה האחרות. ובא לכיסנו גואל.

כן  לשלום

  נראה לי שהטקסט שנלמד בכיתה א', אשר עורר סערה תקשורתית, על איילה שדקרה את דן, הוא התשובה הפמיניסטית לטקסט הפוך שהיה מקובל בעידן המצ'ואיסטי הקדום בנוסח: "דן דקר את איילה" – כשהיוזמה האלימה היא גברית. בגירסה פואטית איילה הדוקרת היא האנטיתזה לשורה המיתולוגית בשירו של המשורר נתן אלתרמן, הנאמרת מפי גבר קנאי לבת זוגו: "…ואשרוף את ביתךְ עלייך" (כוכבים בחוץ).

  הסינתזה היא, איך לא, לומר לא לאלימות – הגברית והנשית כאחת, ולהתנגד לטקסטים אלימים בכלל. בהנחה שהחינוך מתחיל בגן, אימרו תמיד כן לשלום ולדרכי האהבה, וחַנכו ליחסי אנוש תקינים. וכך תצמח לנו בעתיד חברה בריאה יותר מזו הקיימת.

הבשורה  הטובה

  לאחרונה פורסם על עצומה שנשלחה על ידי אנשי שמאל לפרלמנטים באירופה, בקריאה להכיר בהקמת מדינה פלסטינית. מפתיע? ממש לא. כבר אמרו חכמינו, כי צדיקים ממחנה אבו מאזן מלאכתם נעשית בידי אחרים.

  אז ככה. הבשורה הרעה – 800 איש (יהודים אמרנו?) חתמו על העצומה. הבשורה הטובה – רק 800 איש חתמו על העצומה, מתוך 8 מיליון אזרחים (פחות מפרומיל). וזה כל ההבדל.

  שוב לפנינו הוכחה שמדובר במיעוט קולני, הבוחר, כדברי ח"כ דני דנון, להפנות גבו למדינה ולהוקיר את מפעלי הטרור של הראיס. הרוב ה'שפוי' של העם תומך במדינת ישראל ונאמן לה ולמדיניותה.

פסוקו

זהירות  בכביש:  נוהגים  לַחיים

הבית  היהודי:  נושא בַּנֶט(ל)

לפיד  אחרי  הממשלה:  אין  עתיד

משפט  אולמרט  ומזכירתו המיתולוגית:  הֲדָרַת  פְּנֵי  (שולה)  זקן?

די  לטרור  האבן:  סיכּוּל  הסיקוּל

אזרח  ותיק:  בִּיג  גיל

להשיג ביטול ההקפאה עוד לפני הבחירות!

 

נכתב על ידי: אליקים העצני

 

ערב הבחירות הכלליות קיבלו מיליוני בוחרים לאומיים תמונה מלאה על בגידת נתניהו ויעלון במפעל ההתנחלות, שגם אנחנו שותפים לה –  במחדל ומתוך חולשת דעת. אנחנו: המתיישבים, המועצות בהתיישבות, הגרעין הלאומי הקשה בתוך הליכוד וגם הבית היהודי, שם צדיק אחד, אורי אריאל, ניסה לנהל קרב מאסף, אבל גם הוא לא הלך עד הסוף. פה ושם דלפו כל הזמן ידיעות על הקפאת אישורי התכנון בהתיישבות, אבל דיווח שלם קיבלנו רק עכשיו, 5.12.14, מאת אריאל כהנא ב'מקור ראשון', תחת הכותרת "שקט, מקפיאים".

והנה הפרטים, והם מרים כלענה:

זה 8 חודשים וועדת התכנון העליונה במינהל האזרחי אינה מתכנסת, ולא ניתן לאשר ביו"ש תכניות בניין עיר, תכניות מתאר, מכרזים. זאת, עפ"י הנחייה ישירה של נתניהו. אפילו ההכרזה על 3000 דונם אדמות מדינה בגוש עציון, בתגובה על רצח שלושה הנערים שעשתה כל כך הרבה רעש בעולם, לא יושמה – כלומר, היתה שקרית. כתוצאה מן ההקפאה הבלתי מוכרזת הזו, תיפסק תוך שנה וחצי הבנייה ביהודה ושומרון. כהנא מונה את תירוצי נתניהו: המבצעים 'שובו אחים' ו'צוק איתן', הבחירות לקונגרס ועל הכל "הלחץ המדיני": מועצת הביטחון תחליט על הקפאה  ביו"ש ובירושלים, אמריקה לא תטיל ווטו, וידי ישראל תהיינה קשורות לנצח.

כאן יש להעיר, שהקפאה מרצון כדי למנוע הקפאה כפויה דומה למי שמתאבד כדי למנוע שיהרגו אותו. מה גם, שהחלטה כזו היא חשש רחוק, וגם לו התגשמה יש כמותה מאות, והן אותיות מתות.  החלטה כופה, המאפשרת להטיל סנקציות, היא ממש דמיונית. הלא בגיהינום המזרח-תיכוני הנוכחי, העולם החופשי ובתוכו העולם הערבי הקרוי מתון תלויים בעוצמת המבצר ששמו 'ישראל', ולא להיפך. מה גם, שלנו יש עכשיו אנרגיה משלנו, ובכלל, העולם נעשה תלוי פחות ופחות בנפט הערבי. זה עתה עברה חקיקה פה אחד בקונגרס האמריקני, המכריזה על ישראל כ-"שותף אסטרטגי ראשי של ארה"ב" ומעניקה לה פריבילגיות רבות, במיוחד בתחום הביטחוני. והעיקר: איום מועצת הביטחון תלוי מעלינו כל הזמן. אם זה מספיק כדי להקפיא את מפעל ההתנחלות, הוא לא יופשר לעולם, וכמה זמן אפשר לחנוק עד שהקורבן ימות? הווי אומר, שזה 8 חודשים מעמיד לנו נתניהו אתגר קיומי, ומה עשינו?

על כך מדווח כהנא:

מסע לחצים פומבי תוכנן ל-אחרי החגים, אבל נגנז בקול ענות חלושה. החלטות סיעת הבית היהודי להפר את המשמעת הקואליציונית ירדו מהשולחן. מועצת יש"ע נותרה חסרת אונים. וכל זה, למרות שנתניהו ויעלון אישרו לערבים באזור C 17,000 רישיונות בנייה ו-31 תכניות בינוי.

נחמה דואק  ב'ידיעות אחרונות' מה-5.12 מספרת על "מרד קטן" שהיה בבית היהודי. אורי אריאל כינס בפעם הראשונה ישיבה פנימית של 'תקומה' ודרש לדבר על ההקפאה. בנט, בתגובה, פוצץ את ישיבת הסיעה. וברקע, "גמישות מדהימה", שלפי דרור ימיני ('ידיעות', 5.12.) נתניהו גילה במו"מ עם קרי. ובכ"ז, בנט השתיק את אריאל מלזעוק על ההקפאה, שמא בגלל זה הוא לא יקבל בממשלת נתניהו הבאה את תיק הביטחון. אם כך – איך נדע שבנט לא ישתוק גם אחר כך, כדי שלא לאבד את תיק הביטחון, כפי שבוגי יעלון עושה כל הזמן?

כל מגזר דואג לעצמו. לפיד דואג למעמד הבינוני, דרעי – ומי לא? –  לחלשים, "הנגב המערבי" לוחם על האינטרסים שלו, החרדים שומרים על עצמם, ועוד ועוד. רק ההתנחלות יתומה. לאט לאט זה חדל להיות 'בון טון' לצדד בגלוי בהתנחלויות שאינן ב"גושים". כיצד קרה הדבר? פשוט: השמאל, ועימו 90% מן התקשורת, אינו חדל מלהשמיץ – והימין שותק. כך נשחקה תדמית החלוצים שהתיישבו בעומק השטח – עד דק.

ו"המתנחלים" הם שוב שק חבטות: אליהם 'הולך כל הכסף', בגללם הילדים מתחת לקו העוני.

הימין מתברך היום בכמות לא מבוטלת של כלי תקשורת, וגם שם לא צלצלו בפעמוני האזעקה. ההתנחלות, פרויקט הדגל המייחד ומאפיין את כל המחנה הלאומי, מותקפת ומושמצת וכלי התקשורת הכביכול " שלה" – עוסקים בשלל נושאים ורק מעט מאוד בהגנה על המפעל הזה, בתיאור החיים בתוכו ובמשיכת מתנחלים חדשים לחיזוקו. לא כל שכן, שלא ראינו שם זכר למלחמה נגד ההקפאה, כפי שהתקשורת האחרת יודעת להילחם בעדה.

ואיפה הן העיריות והמועצות האזוריות והמקומיות ביהודה ושומרון, שאת הצמיחה שלהן סותמים במקור, מדוע אינן נלחמות על חייהן – בכנסת, בתקשורת, בהפגנות-רחוב? והח"כים אייהם? ו'הבית היהודי', איך הוא נושא זה 8 חודשים באחריות קולקטיבית להקפאת הרבה עשרות אלפי בתים בישראל – ושותק?

כך הגענו למצב, שבבחירות הקרובות גורל היישובים בכלל אינו נושא  –  non issue, כאלו חלילה כבר נחרץ.

כהנא מביע משאלה, שהבית היהודי "בכל מתכונת שבה ירוץ, יכניס את הבנייה ביו"ש כחלק מההסכם הקואליציוני הבא." טעות. את ביטול ההקפאה חייב הבית היהודי להעמיד כבר עכשיו כתנאי להמלצה על נתניהו בפני הנשיא להרכיב את הממשלה הבאה. והואיל ועל הבטחות נתניהו אין לסמוך, יש להשיג בפועל אישורים לתכניות ולמכרזים שהצטברו במשך 8 חודשים – מיד, ל פ נ י  הבחירות.

אם לבית היהודי אין הכוח הפנימי לעמוד על הדרישה הזאת עכשיו, בל יבוא בטענות כשאחרי הבחירות ימצא עצמו מרומה, ככל מי שנתן אמון בנתניהו.

ולכן, לחברי ובוחרי הבית היהודי יעוצה העצה: לחצו על מפלגתכם לפעול עכשיו, ראו הוזהרתם!

אליקים העצני

חיים בסרט

נכתב על ידי: ציפי  לידר

בשולי  הכותרות: הרפואה  בשירות  העשירים  * לפיד  ושוחד  הבחירות  * מוסד  השלוּחים  לתפארת  חב"ד  *  פגועי  הנפש  יוצאים  מן  הארון  *  ולקינוח  פסוקו

                              ***

פער  חברתי

  נכון עשה משרד הבריאות שפרסם זמני המתנה לניתוחים לא דחופים בבתי חולים. הפער בין זמן ההמתנה למעלה משנתיים לניתוחים מסויימים, בבית חולים סורוקה בבאר שבע, לשבוע בלבד בבתי חולים עירוניים אחרים (בני ציון בחיפה והלל יפה בחדרה) הוא בלתי נסבל.

  דומה שפער זה מצביע לא רק על ביקוש למומחיות, אלא לא פחות על העומס הקיים ב'סורוקה', שהוא בית החולים האזורי היחיד בנגב. אז מה הפלא שהוכתר כשיאן ההמתנות?

  גם זמן ההמתנה לניתוחים, הארוך יותר בבתי חולים ציבוריים מאשר בבתי חולים פרטיים, פוגע לא רק ביעילות הרפואה. לא פחות הוא מבליט את הפער הקיים בין העשירים, הפונים לשר"פ, לקבלת מענה טיפולי מהיר, ובין העניים המטופלים בשירות הציבורי, ונאלצים להמתין זמן רב לניתוח המיוחל. הדבר אפוא תורם להגדלת הפער הכלכלי והחברתי בישראל.

היה  בסרט  הזה

  יאיר לפיד והאופוזיציה טוענים שביבי התנגד להצעה לביטול מע"מ על מוצרי יסוד, כשעלתה בשעתו על ידי ח"כ עמיר פרץ. והנה עתה הוא בעצמו מציע זאת כשוחד בחירות.

  אולם עם כל הכבוד, לפיד רק 'שוכח' שהוא כבר היה במקום ובסרט הזה. תזכורת: ח"כ ליצמן ואריאל הגישו בשעתם לשר האוצר לפיד, עם כניסתו לתפקיד, הצעת מע"מ 0 על דיור, אך הוא דחה זאת על הסף בנימוק המוּכר, איך לא, של חוסר תקציב.

  אז איך זה שהנימוק הזה נשכח, כשהתוכנית היקרה והבזבזנית הזאת הפכה לפרוייקט הדגל של לפיד, שעליה הפיל את הממשלה? דומה כי להתרסקותו בסקרים ולכיסאולוגיה הפתרונים. האם אין זה שוחד בחירות מראש?

מוסד 'השלוחים'

  אין ספק ששמוליק שארף, שליח חב"ד שנפצע והתאלמן מפגיעת טיל, הוא איש מיוחד הראוי להערכה רבה. אלא שהוא לא לבד. הוא ועמיתיו היקרים מהווים דוגמה מייצגת לערכו הרב של מוסד ה'שלוּחים' (בהברה מלעילית), שהיה הבייבי של הרבי מלובביץ , ופרוייקט הדגל שלו, ואשר נועד להפיץ את אור היהדות ולדאוג ליהודים בכל רחבי התפוצות.

  השלוחים הרבים של חב"ד, המגיעים אף לקהילות יהודיות הנידחות ביותר בעולם, אֲמונים מצעירותם על ערכי המסירות וההקרבה למען העם היהודי, מבית היוצר של הרבי, שנטע בחסידיו ערכים מופלאים אלה. חייהם הפרטיים מזוהים עם חייהם הלאומיים, לא פחות. אז מה הפלא ששמוליק, מיד לאחר החלמתו  מפצעיו, כאלמן חזר ביוזמתו עם ילדיו בשמחה לשליחותו  בהודו. וכך גם יעשה לאחר פסק זמן שלקח בעקבות נישואיו מחדש למרגלית  – יחזור לשליחות המסורתית עם רעייתו הטרייה ושלושת ילדיו, הגדלים על ברכי שליחות מבורכת זו ויתרום שם את מיטב זמנו ומרצו למען התרמילאים ועם ישראל בכלל.

  דומה כי על משקל אימרתו הידועה של פרופ' ויקטור פרנקל, היהודי מחפש משמעות יהודית, והחב"דניק, איך לא, כמיטב המסורת, את ה'שליחות'. כל הכבוד!

הנפש  בראי  ההומור

  נדמה לי שהסתרת מחלות נפש היא יותר נחלת העבר. בעידן הפרוזק (והציפלקס) לא מעט אנשים – ובהם ידוענים רבים – יוצאים מן הארון, וחושפים את דיכאונותיהם ואת טיפוליהם הנפשיים מעל במות תקשורתיות שונות.

  אין ספק שהרשתות החברתיות תרמו במידה רבה לחשיפה אישית זו, אך עוד שנים לפני כן מי שיירה את יריית הפתיחה הממוסדת לכך היה  צביאל רופא, שאף הקים את עמותת 'התמודדות' לנפגעי נפש.

  אני סבורה כי המונח 'מתמודדים' לפגועי נפש הוא לא רק מילה מכובסת, אלא משקף תפיסה טיפולית נכונה. כידוע, מילים מגשימות את עצמן, משנות תדמית אישית וחברתית ומשפיעות על האדם.

  הגישה הרווחת כיום היא להשתמש בביטויים חיוביים כדי ליצור שינוי התנהגותי או בריאותי, דוגמת נוער בסיכוי (במקום נוער בסיכון), מרכזים רפואיים (במקום בתי חולים) ועוד. כך גם הביטוי 'מתמודדים' יוצר מוטיבציה להתמודדות, במקום שקיעה בדיכאון, והדס לוי עצמה, המציגה עם עמיתיה בימים אלה מופע סאטירי בנושא, אשר קמה בשלב מסויים ממחלתה, והחלה לטפל בעצמה, היא ההוכחה לכך.

  נראה כי הפרעות הנפש חוצות את כל המגזרים, והשימוש בהומור הוא כלי התמודדות מצוין איתן. הוא מקטין את מימדי הפגיעה הנפשית ומאפשר שליטה בה. ובכלל הצחוק יפה לבריאות. שיתוף הקהל במופע הסטנד -אפ, מעֵבר לשינוי תדמיתם של החולים, חשוב גם לפורקן אישי.

פסוקו

ציפי  YOU 4:  מי היא הח"כית המזפזפת ביותר, שמחליפה מפלגות (4) בערך כמו גרביים?  אם עוד לא ניחשתם,  התשובה היא, איך לא,  ציפי לבני.

תחזית אסטרולוגית שבועות ( הורוסקופ) בין התאריכים 12.12.14- 19

אודי ברגר תמונה

 

התחזית האסטרולוגית נכתבה על ידי: האסטרולוג אודי ברגר

טלה

אתם מאמינים בבורא עולם וזה טוב, אבל זה הזמן שתתחילו למלא את השליחות שלכם בחיים. אתם מתגעגעים למה שהיה לכם בעבר, הזמן לעשות דברים טובים לאחרים, אם אפשר אז גם להתנצל ודרך זה תגיעו לאופקים ליעדים רגשיים רחבים, וטובים יותר. שקמו את האמונה שלכם בבני אדם… אמונה שנטשה אתכם מזמן. הפנויים יחפשו דרכים להגשים את נושא הזוגיות מכוונים אחרים. כדאי להתגבר על הסלידה מאינטרנט. חזקו את הקשר עם חברים, וגם עם… נפשכם הלחוצה.

שור

 כשוורים אתם חכמים וסומכים רק…על עצמכם. הגיע הזמן שלא תסמכו רק על הגורל… והנס. הזמן לפעול ולעשות דברים שאף פעם לא עשיתם, על מנת להגיע לתוצאות שאף פעם לא השגתם, בעבר. אתם מאמינים אמנם בהשגחה העליונה, אבל זכרו: היא …לא עוזרת למי שאינו מוכן לפעול- למען עצמו. הזמן ללמוד מהן נוסחאות הטעות, הגורמות לכם להיתקע בכול תחום. אתם מחכים לתוצאות השתדלות קודמת, מול מוסדות, או משפט, או פיצויים או כול דבר אחר 'חיצוני'.

תאומים

השבוע אתם מתעוררים לחשיבה על מצבכם- באופן כללי. הנשואים צריכים לשמור על הנאמנות לבן/ת הזוג, יחד עם רצונם להיפתח…לאופקים חדשים. תנו תשומת לב לבן/ת הזוג, אל תשכחו שנשבעתם אמונים- בטוב וברע, במידה ואתם רוצים בן/ת זוג אחר/ת תיפרדו ורק אחר כך… תעשו כן- ללא נקיפות מצפון. העזו לנהל את עצמכם כעצמאים בשטח, ולנצל את הכישרון הדיפלומטי שלכם. הזמן לאמץ את דמיונכם, על מנת לשפר את מצבכם הפיננסי והאישי. צאו לבלות, או לחופשה קצרה.

 

סרטן

אתם סובלים גופנית, משהו פסיכולוגי עובר עליכם, ואתם מרגישים לבד. לא לדאוג מעניין חוסר כספים, הזמן לחשוב על להוציא כישרונות ואישיים החוצה, אל האור- החיצוני. חפשו מקצוע והכשרה מתאימים יותר, או להגשים את חלומכם להיות עצמאיים. צאו לבלות ולשחרר את החשיבה היצירתית, שאיתה נולדתם, ושאותה הזנחתם עם השנים- בגלל כובד הדאגות ואכזבות החיים. לא להאשים רק את /בן/ הזוג בסיבות לכישלונכם, תאשימו גם את טוב הלב שלכם. צלצלו אלי לשיחה ראשונית ותופתעו לטובה.

אריה

העסקים זזים קצת וזאת בזכות מצבים כוכביים משופרים. אתם אריות ולא כדאי לכם לוותר על הגשמת החלומות שלכם, כי יש לכם כישרונות ולב אוהב ופתוח. יש לכם עוד הרבה להתקדם, אבל הביטחון שלכם משתפר ומשתקם, למרות שהאויבים הנסתרים והגלויים… לא מעטים.. הזמן לצאת בפרסום מסיבי, במידה ויש לכם עסק משלכם. המישור הזוגי די תקוע, ואתם לא מאמינים שאפשרי לתקן. המחשבות והדאגות מחלישות אתכם. אתם עייפים ומנסים לצאת מזה. צלצלו אלי לשיחה ראשונית ותופתעו לטובה.

בתולה

אתם שונים, מיוחדים וחשים שאתם לבד, זכרו: אצבע אלוהים לעולם לא משאירה טביעות אצבע זהות, על גופו ונשמתו של כול אחד ואחד באופן שווה, היזכרו בעובדה שבן/ת הזוג שלכם שונה ושאתם צריכים לדעת על מה ללחוץ, למרות שהפשרתם רבות. אל תשקעו בשגרה, הזמן לעשות דברים שירימו אתכם מעל המים הסוערים. קחו את עצמכם בידיים בנוגע לעצמאותכם האישית. הגשימו חלומות, השתדלו לשתף בתחושות הבטן והכאב. צלצלו אלי לשיחה ראשונית ותופתעו לטובה- זה בדיוק הזמן.

מאזניים

למועסקים: החששות בעבודה נרגעים, אך לא לגמרי. לדורשי העבודה: הזמן לשלוח קורות חיים, ולהיעזר בכול מנועי החיפוש באינטרנט כדי למצוא עבודה זמנית, או היותר מתאימה לכם. כעת אתם פוחדים לאבד את אהבת הילדים, ושלא יהיה לכם את היכולת להעניק, ולדאוג לכול מחסורם, יחד עם זאת, אתם עדין מרגישים לבד, ללא עזרה חיצונית, וגם לא מכוון בן/ת הזוג. הפנויים מרגישים לבד ונתקפים בתחושת חוסר אונים, בגלל הלחץ הפסיכולוגי שמפעילים עליכם מקורבים, או בני משפחה.

עקרב

שוב אתם אבדי עצות בגלל שהימים האינטימיים נקטעו מסיבות של בלבול וכהות חושים, מכוון בן/ת הזוג. אתם לא מצליחים לקבל תשומת לב ראויה, כבר המון זמן. יתכנו טעויות מצדכם, כשאתם מנסים להתקדם במישור הזוגיות. הזמן לחפש את האושר בתוככם…ושלא להיות תלויים בבן/ת הזוג. הזמן לחפש חברים וידידים מן העבר, שאותם מזמן לא פגשתם. אתם מגלים שרעיון החופשה היה רעיון טוב, על מנת לרענן את הגוף ואת הנשמה. צלצלו אלי באומץ לייעוץ אישי.

קשת

לאחרונה אתם שוב מנקים את האבק מעל זיכרונות האהבה…הישנה. אתם מגלים שאתם פחות פוחדים מלתת ולקבל, ושתחליפים סינטטיים אחרים לא עוזרים. חפשו בריאות ורוגע, בכך שתצאו לעשות השתדלות למען המשפחה והקשר האישי שאין לכם מספיק. הרחיבו את מעגל החברים ואל תתביישו לייזום קשרים מחדש. המשיכו להתחפר בקריירה. בריאותכם חשובה מאוד, ואתם פוחדים לאבד אותה. הזמן למצוא את החופשה שתעשה לכם את הקיץ. התקועים: הזמן, לצלצל אלי לייעוץ אישי, בנושאים שמעכבים אתכם מלהתקדם.

גדי

השבוע אתם מגלים שמבינים אתכם, כאשר אתם מדברים… מבלי להתפרץ. הגיע הזמן שתבינו, שהכעסים הישנים מנחים את הפעולות שלכם בזוגיות, ובגלל פערי האופי, ביניכם ולבין בן/ת הזוג. הזדמנות לשדרג את הבית או את המקום בו אתם חיים. אתם נתקפים ברגשות נוסטלגיים, אתם מרגישים שאתם רוצים לחזור להצלחה בעבודה, כפי שהיתה לכם בעבר. הזמן לחפש ייעוץ זוגי וכלכלי, שיחלץ אתכם מנוסחאות הטעויות החוזרות על עצמן, באופן מונוטוני. התרכזו ברגיעה הפיזית והנפשית.

 

 

 

 

 

דלי

אתם בקשר שבו בן/ת הזוג החזיר/ה לכם בעבר את הביטחון, אבל לצערכם גם לקח/ה לכם את…הלב. אתם לא יודעים להחזיר את הכול לקדמותו ותקועים בין רצון לעזוב הכול ובין לקוות שמשהו… ישתנה לטובה, בין בא חזרה מחודשת או בין קשר… אחר- שאין בנמצא. זכרו שהתקווה עוזבת אותנו, רק באם נשמוט ממנה את ידנו. השתדלו להימנע מביקורת ומרכילות בעבודה, שמרו שם על סודיות, גם מפני משפחה ושכנים. צלצלו אלי לשיחה ראשונית ותופתעו לטובה.

 

דגים

המתוסכלים מהשטח הרומנטי ומהזוגיות: שמרו על רגיעה שכלית, נוכח החשדות כלפי בן/ת הזוג. הזמן להתמודד עם החרדות שהועברו אליכם…בירושה מההורים, או כתוצאה משרשרת האכזבות, ומספריית- זיכרון- העבר הכאוב. לא מזמן עשיתם שינוי, לא להיתקע, אל תהססו ללכת קדימה, חפשו עזרה דרך האינטרנט, ארגנו את עצמכם, באיטיות ובקוליות, ומהר תגלו שרק כך אתם משיגים דברים, ומתגברים על חולשותיכם. צלצלו אלי לייעוץ אישי,  ואגלה לכם את נוסחת ההצלחה, שתחלץ אתכם מהתקיעות הארוכה והמייגעת.

כול הזכויות שמורות (C)

 

להלן הקישור לאתר של האסטרולוג אודי ברגר

http://www.astrologia.co.il

מופעל באמצעות - WordPress | התחבר | פוסטים (RSS) | תגובות (RSS) | עיצוב תבנית - wpdesigner | תרגום והסבה לעברית - מאסטרגייט |